Далеко не кожен батут підходить для експлуатації в домашніх умовах, особливо в кімнаті, якого б розміру вона не була. Будь-то ігрова кімната в закладі або в приватній квартирі, найчастіше ви зустрінете дитячий батут з сіткою або ручкою діаметром до 2 метрів. Як виняток з правил це може бути батут трохи більший за 2 метри. Батути такого розміру більш усього вписуються у формат дитячої ігрової кімнати, але в той же самий час мають обмеження, тому перш ніж купити кімнатний батут радимо ознайомитись з цим чек-лістом:
1. Вік вашої дитини від 2-3 до 6-7 років
Для дітей цього віку і призначені невеликі за розміром батути, габарити і характеристики яких ідеально поєднують у собі компактність та захоплюючі для дитини ігрові можливості. Діти старшого віку скоріше за все не будуть зацікавлені в стрибках на маленькому батуті, де ігровий простір дуже обмежений.
2. Вага дитини
Вага дитини важлива через дві причини. Перша з них полягає в тому, що вага не має перевищувати максимально допустимого навантаження вказаного в характеристиках батута. На перший погляд все просто, але це не зовсім так. Виробники дешевих батутів іноді «завищують» цей показник і вводять покупців в оману. Радимо порівняти якомога більше моделей одного розміру і орієнтуватися на найменьше зі значень. Друга причина полягає в маленькій вазі дитини, що не дозволяє отримати від батута максимум. Детальніше про це написано нижче.
3. Розмір батута і його стрибкові властивості
Вважається, що чим більше за розміром є батут, тим краще його стрибкові якості – цей висновок відповідає дійсності майже завжди. Але в деяких випадках гнатися за батутом більшого розміру зовсім не має сенсу. Розглядаючи дитячі кімнатні батути ви побачите, що одні з них комплектуються пружинами, а інші еластичними петлями. На наш погляд, для найменьших діток віком від 2 до 4 років найбільше підходить батут з еластичними петлями замість пружин. Петлі дозволяють дитині з маленькою вагою розкрити весь потенціал батута. Пружини більш жорсткі, і щоб отримати максимум від них, потрібна більша вага, ніж вага 4 річної дитини.
4. Купити дитячий батут в кімнату з ручкою чи з захисною сіткою
Дитині не обов’язково триматись за щось під час стрибків, але попри це, наявність ручки або поручня краще, ніж їх відсутність, особливо коли кімнатний батут не укомплектований зхисною сіткою. З точки зору безпеки, наявність сітки є оптимальним рішенням, тому наша рекомендація для ігрової кімнати— це дитячий батут з захисною сіткою. В кімнаті такий батут може виглядати більшим і займати багато місця, але якщо орієнтуватися перш за все на безпеку дитини, то батут з сіткою буде єдиним правильним вибором.
5. Ціна і якість
Взаємозв’язок цих двох факторів всім відомий і в нашому випадку він тільки підтверджується. Якісний дитячий батут в кімнату не може бути дешевим і навпаки. Навіть більше того, є сенс переплатити і купити дитячий батут по ціні вище среднього, щоб отримати не тільки більш якісний, але і більш безпечний дитячий батут для кімнати.