0
0

Про стрибки на батуті

Батут давно перестав бути лише розвагою – це вже повноцінний спосіб схуднути, можливість зайнятися своїми справами, поки діти в безпеці випускають стрибучу енергію, це спорт, а також… це мистецтво. Так, енергійна пластика та динамічність рухів спортсменів на батуті зачаровує. Здається, таке неможливо зробити звичайній людині, і все дійство схоже на якісь чари. Але за цими чарами, за цією легкістю, як і за будь-яким іншим фокусом, стоїть кропітка та важка робота тренувань і фантазії.

Як говорять самі спортсмени, щоб добре стрибати на батуті, потрібно бути витривалим, як кінь. Одна комбінація з десяти елементів на змаганнях триває 21-22 секунди, але ти викладаєшся повністю. Тому на тренуваннях вони роблять по 80 прямих стрибків поспіль. Ця вправа триває лише 3 хвилини, але після неї сил вистачає тільки на те, щоб злізти з батута. Уявляєте, яка кількість калорій спалюється під час якихось 3 хвилин! Жодний біг, жодні інші вправи не здатні дати такий високий результат за настільки короткий термін.

Під час професійних тренувань потрібно не лише навчитися добре стрибати – важливо контролювати кожну частинку свого тіла, кожен рух не тільки свій, а й свого партнера. І лише коли відпрацьований кожний рух, кожний елемент, можна починати думати про ефектність виступу. Адже глядач часто оцінює не лише красу стрибків та трюків, але і небезпечність, можливість працювати на грані, коли одна помилка може вартувати здоров’я та навіть життя. Саме такі елементи змушують адреналін злітати до небес і у спортсменів, і у глядачів. Коли тремтить все тіло, коли важко вдихнути і неможливо відірвати погляд від дійства.

Щоб зрозуміти, відчути всередині себе цю виставу, це легке, невагоме і водночас надзвичайно важке мистецтво, потрібно побачити живу картинку, а краще – спробувати самостійно, що воно таке – спортивний батут.

Варто лише придбати батут – і ви вже думками та тілом поринете вверх, туди, де свобода, де легкість, де чари. Для цього не потрібно бути спортсменом і професіоналом, ці відчуття з’являються у кожного, хто хоч раз злетів на пружинному батуті. І чим раніше ви чи ваша дитина спробує, тим раніше ці емоції накриють з головою. Особливо вони відчутні влітку, коли над головою синє небо, яскраве сонце, а під ногами – новесенький батут!

стрибки на батуті

Коментарі